procedury ślubu cywilnego w Algierii

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o prawie muzułmańskim, prawie w krajach arabskich i jakimkolwiek innym prawie.

Re: procedury ślubu cywilnego w Algierii

Postprzez _edyta_ » 31 Sie 2012, 21:09

dodam tlumaczenie dok tylko przez tlumacza przysięgłego bez zadnych Ambassad itp....
Awatar użytkownika
_edyta_
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: łódź

Postprzez _edyta_ » 31 Sie 2012, 20:54

hey

tak musisz miec te akta oraz z sadu o nie karalnosci tez przetlumaczone :) poznije bedziecie miec spotkanie na policji by mogli napisac wasze zyciorysy bardzo szczegolowe z datami rozpoczecia i zakonczenia szkol itp ... na pozwolenie na slu czeka sie ok 2 miesiecy i jesli zlozylas zeznania na policji mozesz wyjechac z kraju i powrocic do niego gdy juz wasze dokumenty zostana zatwierdzone :)
Awatar użytkownika
_edyta_
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez gugaba » 31 Sie 2012, 16:21

BŁAGAM POMOCY!
Zamierzam brać ślub w Alg. czytam o tych wszystkich procedurach i jestem już totalnie zagubiona. Nie wiem co jest aktualne, co konieczne, co zależne od miejsca pobytu, co jest tylko plotką! Czy mógłby ktoś zweryfikować moje informacje?
Potrzebne są: akt urodzenia oraz zaświadczenie o zdolności do zawarcia małżeństwa przetłumaczone przez przysięgłego.
Czy muszą być one poświadczone w ambasadzie algierskiej i w polskim MSZ? Jeśli tak, gdzie się z tym udać?
Czy to prawda, że aby uzyskać zgodę na ślub muszę przebywać w Alg. co najmniej 3miesiące, jak dokonać tego cudu jeśli wizę można otrzymać na max 90dni?
Czy potrzebne są jakieś inne dokumenty, których tutaj nie wymieniłam?
Czy przyznawać się w ambasadzie, że jadę z zamiarem zawarcia związku m. i oczekiwać od nich jakichś wyjaśnień i pomocy?
gugaba
Newbie

Postprzez _edyta_ » 27 Sie 2012, 14:47

hey do fethy nie potrzebujesz zadych dokumentow (aktow urodzenia itp) dopiero jak bedziesz jechała by zawrzeć ślub cywilny potrzebne beda tobie te dokumenty jak dobrze pamietam w Algierii polskie dokumenty sa aktualne 6 miesiecy od daty ich wydania wiec najlepiej wyrobic je przed samym przylotem do Algierii
Awatar użytkownika
_edyta_
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez eryesia7 » 27 Sie 2012, 10:22

Dziewczyny słuchajcie bo sie trochę zgubiłam....
Czy przetłumaczonmy akt urodzenia oraz zaświadczenie o zdolności do zawarcia małżeństwa musze wyrobic po to aby wydano nam zezwolenie na ślub?
Bo ja teraz planuje meczetowy, cywilny w przyszłym roky, ale nie wiem kiedy te dokumenty mam wziąć ze sobą- w przyszłe wakacje czy tearz ze soba.....
Prosze o pomoc
eryesia7
Newbie

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Anat » 18 Lis 2011, 10:49

Tam na miejscu to już Cię nic takiego strasznego nie czeka. Pójdziecie tylko do USC złożyć te dokumenty, pani (lub pan) ,,z okienka" zada kilka pytań i po krzyku. Później pozostaje tylko czekać na zgodę. Ale to już inna ,,bajka". Życzę powodzenia, oby wszystko poszło bezboleśnie i szybko.
Awatar użytkownika
Anat
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Poznań

Postprzez anikova » 18 Lis 2011, 10:32

Ok

Jestem na finiszu.
Wizę dzierżę w dłoni.
Dokumenty przetłumaczone się legalizują.
Po ustaleniach legalizuję i polską wersję i tłumaczenia.
Będąc cały czas na linii z USC w Algierze -m.in przesyłałam scany wszytkuich dokumentów, na kazdym etapie- powiedzieli mi, ze bez legalizacji w pl. MSZ-ie oraz legalizacji w Ambasadzie Algierii ani rusz. Więc karnie się dostosowuję.

Choć jestem przygotowana na fakt, że najlepsze to mnie czeka dopiero tam na miejscu. ::)
anikova
Newbie

Postprzez scarlet » 07 Lis 2011, 23:42

Jeesli trzeba legalizowac (bo ja nie musialam)to mysle ze najpierw legazlizowac a potem tluamczyc ,tlumacz uwzgledni tez ta legalizacje .Przynajmniej tak sadze.Ja tez musialam brac akt zupelny,to zalezy od urzedu w miesjcu zamieszkania przyszlego malzonka
Awatar użytkownika
scarlet
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez KasiaKab » 07 Lis 2011, 20:41

Ja też informacje otrzymałam od męża, ale jedynie co do formy aktu urodzenia nie byłam pewna i wolałam dmuchać na zimne. Przez to w rezultacie zapłaciłam więcej za tłumaczenia >:( A to co znalazłam na stronie ambasady:

W celu zawarcia związku małżeńskiego z obywatelem Algierii w USC w Algierii należy przedłożyć dokumenty wymagane w USC w miejscu zamieszkania kandydata na współmałżonka, a są to między innymi:

- odpis zupełny aktu urodzenia wydany nie wcześniej, niż na 3 miesiące przed datą złożenia dokumentów (z USC właściwego dla miejsca zamieszkania w Polsce);

- zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (z USC właściwego dla miejsca zamieszkania w Polsce).

Wszystkie polskie akty stanu cywilnego i inne wymagane dokumenty muszą być przetłumaczone na język francuski lub arabski. Możliwe jest dokonanie tłumaczenia przez Konsula RP w Algierii.

Właśnie z powodu tego drobnego wpisu tak zrobiłam...:/ Mąż udzielił mi dużo informacji odnośnie dokumentów, ale jakoś o to go zapomniałam zapytać... No cóż, mój błąd. Mam nadzieję, że nikt inny go nie powtórzy, jeśli nie chce wydać za dużo przy tłumaczeniu! :(
KasiaKab
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez Anat » 07 Lis 2011, 20:30

KasiaKab napisał(a):A z kolei na stronie ambasady Polski w Algierze napisali odnośnie dokumentów potrzebnych do małżeństwa z algierczykiem, że jest potrzebny zupełny akt urodzenia. Ja brałam zupełny, dla świętego spokoju, i dlatego nie dali mi międzynarodowego.

Ja miałam skrócony i też było ok. Informacje, jakie potrzebuję do ślubu papiery miałam od męża.
Awatar użytkownika
Anat
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez KasiaKab » 07 Lis 2011, 19:16

anikova napisał(a):Mam dokumenty i teraz musze je przetłumaczyć i legalizować.

Tylko w jakiej kolejności?

Międzynaroddowego aktu nie chcieli mi " w mojej wsi " wydac i jeszcze zamiast popóc to nawracali ze złej drogi. >:(

"Nawracaniem" się nie przejmuj, naprawdę:-) A co do dokumentów, ja też ich nie legalizowałam, tylko dałąm do tłumaczenia. Międzynarodowego aktu urodzenia - zupełnego - też mi nie dali, powiedzieli, że nie ma takiej opcji. Można tylko skrócony akt ur. międzynarodowy wziąć (przynajmniej tak mi powiedzieli). A z kolei na stronie ambasady Polski w Algierze napisali odnośnie dokumentów potrzebnych do małżeństwa z algierczykiem, że jest potrzebny zupełny akt urodzenia. Ja brałam zupełny, dla świętego spokoju, i dlatego nie dali mi międzynarodowego.

Życzę jednak więcej powodzenia:-) Pozdrawiam
KasiaKab
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez Anat » 07 Lis 2011, 16:43

Wydaje mi się, że najpierw przetłumaczyć :) Co do legalizacji, to niestety nie pomogę, ponieważ tak jak powiedziałam ja nie legalizowałam nic i nie było problemu.
Awatar użytkownika
Anat
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez anikova » 07 Lis 2011, 13:52

Mam dokumenty i teraz musze je przetłumaczyć i legalizować.

Tylko w jakiej kolejności?

Międzynaroddowego aktu nie chcieli mi " w mojej wsi " wydac i jeszcze zamiast popóc to nawracali ze złej drogi. >:(
anikova
Newbie

Postprzez anikova » 04 Lis 2011, 11:01

Dziekuję za pomoc.

W poniedziałek jadę przez pół Polski, do własniwego USC. :)
anikova
Newbie

Postprzez Anat » 02 Lis 2011, 13:29

Zapomniałam dodać... jeśli chodzi o legalizację to ja nie miałam żadnych legalizacji i nie było problemu. Nie chcę wprowadzać Cię w błąd, ale lepiej niech się Twój narzeczony dobrze wypyta, bo po co niepotrzebnie robić sobie problemy.
Jeżeli chodzi o ilość to ja potrzebowałam 2 ale nie ksero, tylko oryginalne odpisy z urzędu (mówię cały czas o akcie urodzenia).
Awatar użytkownika
Anat
Uzależniony
Uzależniony

Następna

Wróć do Prawo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości