10 PRZYKAZAN BOZYCH

Co to jest ramadan? Tutaj możesz zapytać.

Re: 10 PRZYKAZAN BOZYCH

Postprzez asmaani » 12 Kwi 2011, 13:40

jaasne :D jakos nie bylo chetnych do roznowy w watku ktory zalozylam specjalnie dla was robaczki.
Awatar użytkownika
asmaani
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez robert-g » 12 Kwi 2011, 11:53

A co taka cisza z hadisami , kto falszowal hadisy ? Muzulmanie nie racza na to pytanie odpowiedziec ?

problem z wami polega na tym ze wasza frustracja bierze sie z tego, ze Koran nie zawiera sprzecznosci, pomylek

Nas wcale niescislosci biblii nie frustruja asmaani , bo tym falszywosci chrzescijanstwa nie dowiedziesz
O np gdybys udowodnila ze Jezus nie zmartwywstal.....ale szukanie niescislosci w biblii malo nas rusza bo kazdy wie ze biblia wlacznie z ze ST byla pisana na przestrzeni kilkunastu setek lat przez rozne osoby i bledy musialyby sie zakrasc kiedy kanon NT powstawal
Natomiast prawdziwsc islamu muzulmanie wlasnie opieraja na braku faszerstw w koranie ktore ewidentnie wystepuja ..i to wy sie frustrujecie z tego powodu nie my ;D
Ja juz nie pisze o hadisach gdzie jest jeden wielki metlik i jedno wielkie faszerstwo
robert-g

Postprzez asmaani » 12 Kwi 2011, 09:46

uwazam ze sie mijasz z prawda.

prosze napisz o tych 'dniach'.
Awatar użytkownika
asmaani
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Margretta » 12 Kwi 2011, 09:34

asmaani napisał(a):ty poznajesz koran? wez mnie nie rozsmieszaj.
zeby cos poznac trzeba przeczytac, to po pierwsze.

niedlugo zaczniesz mi wmawiac ze zeby poznac 'Lalke' wystarzy przeczytac jeden bryk, oraz jeden odcinek serialu sobie obejrzec.

Niemalże cały mam przeczytany - tyle, ze nie po arabsku - czasem posiłkuje się angielskim. W domu mam w dwóch tłumaczeniach, także w necie jest sporo tego.
I widze te oszustwa coraz lepiej im więcej czytam
Margretta
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez asmaani » 12 Kwi 2011, 09:32

ty poznajesz koran? wez mnie nie rozsmieszaj.
zeby cos poznac trzeba przeczytac, to po pierwsze.

niedlugo zaczniesz mi wmawiac ze zeby poznac 'Lalke' wystarzy przeczytac jeden bryk, oraz jeden odcinek serialu sobie obejrzec.
Awatar użytkownika
asmaani
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez asmaani » 12 Kwi 2011, 09:29

no odpowiedz mi jak wytlumaczysz te 'dni' zanim zostalo stworzone Slonce, i Ziemia.
bardzo prosze powymadrzac sie na ten temat; jako chrzescijanka na pewno wiesz o co w tym chodzi.

8 dni- poszukaj sobie na pewno juz to bylo na forum.
tak to jest jak ktos nie umie liczyc :) a sie lubi wypowiedziec na kazdy temat :P
Awatar użytkownika
asmaani
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Margretta » 12 Kwi 2011, 09:25

asmaani napisał(a):marg ty moze najpierw przeczytaj Koran a nie podniecasz sie swoimi felernymi artykulikami.

po pierwsze- pokaz mi dowod z Biblii ze Maria matka Jezusa /PzN/ nie miala rodzenstwa.
po drugie pokaz mi dowod z Biblii ze imie Aaron bylo zarezerwowane dla jednej osoby.

8 dni nie jest alegoria a jesli juz musisz sie przyczepic do historii stworzenia swiata, to mi wytlumacz jak to mozliwe ze Bog stwarzal w ciagu 'dni' skoro 'dzien' to okres czasu potrzebny do tego zeby Ziemia okrazyla Slonce- toz na poczatku stworzenia nie bylo ani Ziemi ani Slonca. wiec nie bylo zadnych 'dni'.
wiec mi wytlumacz prosze jak slowo 'dzien' sie do tego ma; i czy jest zastosowane umownie? czy to alegoria?

otoz opis stwarzania swiata w Biblii jest nienaukowy, sprzeczny z nauka, natomiast opis koraniczny jest naukowo nienaganny.

problem z wami polega na tym ze wasza frustracja bierze sie z tego, ze Koran nie zawiera sprzecznosci, pomylek, dodawanych kawalkow napisanych przez nie wiedziec kogo- a Biblia jest tego pelna.
kazdy inteligentny czlowiek to zauwazy... ten fakt po prostu musicie zaakceptowac nie ma sie co wic jak glista na widelcu.

Tym bardziej po co przerabiać 7 na 8 dni - skoro w Biblii jest napisane 7? Czyzby Mahomet się nie douczył, a może Allah złośliwie postanowił namieszać, żeby koran się nie zgadzał z biblią?
Każdy inteligentny zauważy, ze Koran nie jest słowem Boga - czym więcej go poznaję, tym bardziej to widzę :)
Margretta
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez asmaani » 12 Kwi 2011, 09:16

marg ty moze najpierw przeczytaj Koran a nie podniecasz sie swoimi felernymi artykulikami.

po pierwsze- pokaz mi dowod z Biblii ze Maria matka Jezusa /PzN/ nie miala rodzenstwa.
po drugie pokaz mi dowod z Biblii ze imie Aaron bylo zarezerwowane dla jednej osoby.

8 dni nie jest alegoria a jesli juz musisz sie przyczepic do historii stworzenia swiata, to mi wytlumacz jak to mozliwe ze Bog stwarzal w ciagu 'dni' skoro 'dzien' to okres czasu potrzebny do tego zeby Ziemia okrazyla Slonce- toz na poczatku stworzenia nie bylo ani Ziemi ani Slonca. wiec nie bylo zadnych 'dni'.
wiec mi wytlumacz prosze jak slowo 'dzien' sie do tego ma; i czy jest zastosowane umownie? czy to alegoria?

otoz opis stwarzania swiata w Biblii jest nienaukowy, sprzeczny z nauka, natomiast opis koraniczny jest naukowo nienaganny.

problem z wami polega na tym ze wasza frustracja bierze sie z tego, ze Koran nie zawiera sprzecznosci, pomylek, dodawanych kawalkow napisanych przez nie wiedziec kogo- a Biblia jest tego pelna.
kazdy inteligentny czlowiek to zauwazy... ten fakt po prostu musicie zaakceptowac nie ma sie co wic jak glista na widelcu.
Awatar użytkownika
asmaani
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Margretta » 12 Kwi 2011, 08:09

gala napisał(a):
Margretta napisał(a):Pechowo - te niezgodne z Koranem faktycznie nie zostały przez Ojców Kościoła wyeliminowane.

A które zostały?
Przedstawisz jakieś, czy jak zwykle nie masz pojęcia o czym piszesz?

Podawałam już listę niezgodności - np. trzeba by wyrzucić Aarona i przenieść w czasy Maryi, bo w końcu był jej bratem ;D Noego też nalezy uznać za fałszerstwo, skoro w Biblii cała rodzina załadowała się na Arkę - u Sumerów i Babilończyków było podobnie - Koran więc czerpie podobnie jak Biblia od Sumerów tylko Mahomet był niedokształcony i nie wiedział jaką skuchę popełnia.
Lista jest dłuższa ale już 2 x ją przytaczałam - na czele z tym co Robert pisze.

Koran to skucha z przyczyny o jakiej już pisałam - jeśli istniał od wieków i był gotowcem, to Allah nie powinien kilkakrotnie zmieniać zdania.
A to co Ania pisała tez nie jest bez znaczenia - jeśli nie był tylko dla arabów to powinien być uniwersalny a nie dotyczyć wydarzeń z tamtych czasów. Zbyt dot. konkretnego momentu kulturowego żeby mógł być odwieczny. I zawiera zbyt dużo błędów żeby być słowem Bożym. Zbytwiele różnic między nim a Biblią - mało znaczących ale dokuczliwych (8 zamiast 7 dni stworzenia świata nawet jako alegoria nie broni się). Tu nic Bóg nie musiał naprawiać - błędy z niedouczenia osoby piszącej to brak wiedzy nt. przekazu biblijnego - jakby ktoś pisał z pamięci i "trochę" mu się myliło. Jeśli nawet Biblia by była trochę fałszowana to Koran jako Słowo przekazywane bezpośrednio przez Boga jest jednym wielkim fałszerstwem. Bóg nie ma sklerozy i nie zmienia na niewielu stronach zdania jak rękawiczki - w jednym czasie. Gdyby robił to na przestrzeni wieków w zależności od kondycji ludzkości - ok ale jak to gotowe zamknięte dzieło to pusty śmiech ogarnia....
Margretta
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez robert-g » 12 Kwi 2011, 01:49

gala
Przecież fragmenty, o których wiadomo, że były dopisywane istnieją w Biblii po dziś dzień i jest ich całkiem sporo

Bez konkretnego przykladu trudno dyskutowac , ale faktycznie np takie fragmenty o o Matce Boskiej jako czesci Trojcy sw wg Mahometa to napewno
Tak ... brak chronologicznego ułożenia sur jest wprost rozbrajającym argumentem

No jaasne brak podzialu na sury mekkanskie i medynskie zupelnie nie ma znaczenia dla kontekstu koranu prawda ?A ciekawe kto kazal tak ulozyc sury ? Mahomet mial takie widzenie czy zrobili to ludzie wg swojego widzimisie
No ale to wogole nie jest falszowanie kontekstu koranu wg Gali
Takie np epizody ktore dopiero widac w chronologicznym ustawieniu jak dopuszcanie picia alkoholu a pozniej jego zakaz , zakaz poligamii dopuki Mahomet bedac juz zonaty nie spotkal inna kobiete..ale biedaczusko bylo juz zonate wiec..Allah zeslal odpowiednia sure no i sprawa zostala rozwiazana.Widac to dopiero majac zestaw sur chronologicznie ustawionych
To wszystko wg Gali zupelnie nie ma znaczenia dla kontekstu koranu .Zalosne
robert-g

Postprzez gala » 11 Kwi 2011, 20:42

Margretta napisał(a):Pechowo - te niezgodne z Koranem faktycznie nie zostały przez Ojców Kościoła wyeliminowane.

A które zostały?
Przedstawisz jakieś, czy jak zwykle nie masz pojęcia o czym piszesz?
Awatar użytkownika
gala
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Margretta » 11 Kwi 2011, 20:30

Pechowo - te niezgodne z Koranem faktycznie nie zostały przez Ojców Kościoła wyeliminowane. A to pech - tacy mądrzy ludzie a nie przewidzieli błędów Mahometa i nie wspomogli go...
Margretta
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez gala » 11 Kwi 2011, 20:26

robert-g napisał(a):ojcowie KK selekcjonowali z olbrzymiego metliku co jest prawdziwym, a co falszywym tekstem biblii

Co ty wygadujesz :-\
Przecież fragmenty, o których wiadomo, że były dopisywane istnieją w Biblii po dziś dzień i jest ich całkiem sporo :-\

Ja juz nie pisze o kpinie w ukladaniu sur koranu od najdluszej do najkrotszej bo przeciez Mahomet tak koranu nie dyktowal , czy to nie jest falszerstwo ?

Tak ... brak chronologicznego ułożenia sur jest wprost rozbrajającym argumentem ;D
Awatar użytkownika
gala
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez robert-g » 11 Kwi 2011, 19:24

gala
Sęk w tym, że nie tylko muzułmanie.

O tym, że Biblia była fałszowana (dopisywano do niej i usuwano z niej różne fragmenty) pisali już Ojcowie Kościoła w pierwszych wiekach chrześcijaństwa.
Piszą o tym chrześcijańscy bibliści.
Potwierdzają historycy dowodząc, że niektóre historie opisane w Biblii zostały zmyślone, przeczą bowiem faktom historycznym

Moze tak zaczne.Kto falszowal hadisy ze teraz macie problem z ich autentycznoscia ? Dlaczego faszowano hadisy co ? Zarzucasz falszowanei biblii ? Przez 300 lat ojcowie KK selekcjonowali z olbrzymiego metliku co jest prawdziwym a co falszywym tekstem biblii , i w wiekszosci sie im to udalo choc nie w 100 %
Nie bylo to jednak falszowanie ale selekcja ogromnej ilosci tekstow ktore pojawily sie w swiecie chrzescijanskich na zasadzie zabawy w gluchy telefon ( w przewazajacej wiekszosci )
Sporo bylo tez tekstow aby zaszkodzic chrzescijanstwu w czasach kiedy bylo przesladowane

Tak czy owak, ojcowie kosciola zrobili benedyktynska prawe sekelcjonujac luzne biblijne teksty i skladajac je w jakis kanon
A co zrobili muzulmanie z hadisami ? Nie wiadomo ktory prawdziwy a ktory falszywy ! Ja juz nie pisze o kpinie w ukladaniu sur koranu od najdluszej do najkrotszej bo przeciez Mahomet tak koranu nie dyktowal , czy to nie jest falszerstwo ?
robert-g

Postprzez Margretta » 11 Kwi 2011, 18:43

gala napisał(a):
Margretta napisał(a): co fałszywie przedstawiają jako fałszerstwo muzułmanie, żeby ukryć fałszywość Koranu...

Sęk w tym, że nie tylko muzułmanie.

O tym, że Biblia była fałszowana (dopisywano do niej i usuwano z niej różne fragmenty) pisali już Ojcowie Kościoła w pierwszych wiekach chrześcijaństwa.
Piszą o tym chrześcijańscy bibliści.
Potwierdzają historycy dowodząc, że niektóre historie opisane w Biblii zostały zmyślone, przeczą bowiem faktom historycznym...

Wszyscy wspierali muzułmańskich oszczerców?
Może była fałszowana ale to już sobory oczyściły - to raz. Druga sprawa, że jeśli była, to nie tam gdzie wygodnie muzułmanom. Wy macie tyle szacunku do Biblii co... A zresztą... Może na swój sposób macie... Problem w tym, że Biblia tam jest wygodna, gdzie Mahomet (czy inny autor) się nie pomylił i pasuje do Koranu, tam gdzie się nie douczył i są poważne błędy w stosunku do ST - tam to było fałszerstwo - żydów czy chrześcijan? Gdybyście nie obstawali przy naprawianiu w ten sposób błędów Proroka, to Koran trzeba by było uznać za niewiele warty, a na to nie możecie sobie pozwolić, stąd to oskarżenie o fałszowanie Biblii w Waszych przypadku jest koniecznością. Nie mówię o NT, który tak naprawdę dla Was nie istnieje - macie swoja mahometańską ewangelię - piąta Ewangelię wg Mahometa.
Margretta
Uzależniony
Uzależniony

Następna

Wróć do Islam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości