Życie Polek, które mieszkają w Algierii na stałe.

W tym dziale znajdziesz informacje o Tunezji, Maroku i Algierii.

Odp: Życie Polek, które mieszkają w Algierii na stałe.

Postprzez malyna » 09 Lis 2009, 06:25

Ja poznalam Polki mieszkajace na stale w Algierii ale badzcie pewne ze nawet gdyby ktoras z nich odezwala by sie na tym forum to nie uslyszycie nic konkretnego.Ja kiedys spytalam jednej dlaczego otwarcie nie mowi jak jest naprawde to uslyszalam "no cos ty,chcesz zeby wszyscy mysleli ze my tu tacy zacofani jestesmy" Prawda jest ,ze zyjac tam MUSZA dostosowac sie do reszty,rodziny znajomych.Prawda jest taka ze mezatka sama nie moze nawet wyjsc na ulice!
malyna
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Karolina » 08 Lis 2009, 17:37

wierze, bo mam znajoma mieszkajaca w szwecji-muzulmanka, ktora chodzi w hijabie i nigdy od szweda ne uslyszala niczego przkrego czy nawet nie zauazyla dziwnych spojrzen, tylko od polakow tam mieszkajacych. a niektorzy pouswalis ie daleko w swoich komentarzach bo nie wiedzieli, ze jest polka, dopiero pozniej  jak sie odezwala to uciekali z glupimi minami
w uk inny swiat, rozne kultury i rasy na codzien wiec ludzi nie dziwi
my sie znamy lat 11 to tez zauwazam roznice w postrzeganiu na sprzez spol. keidys w talerzu siedzieli jak jadalismy w reatuaracji , teraz sa to jednostki :D no ale tez wolalabym gdzie indziej, moze nie uk bo pogoda nie bardzmi podchodzi, ale moze znowu sprobujemy-po kryzysie :D w es

moja b.dobra koleznak awyjechala w marcu do uk, tez z mezem algierczykiem, niedaleko oxfordu mieszkaja i w jej malym miescie nawet spotkala polke w zw.  zalgierczykiem,w iec zawsze razniej :D
Awatar użytkownika
Karolina
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Polka1 » 08 Lis 2009, 17:30

12 lat to sporo czasu! Fajnie ze mieszkacie razem w PL, jak widac roznie w zyciu wychodzi, kto by pomyslal, Algierczyk w PL:) Moj mowi ze na wakacje to chetnie tu wpadnie ale zeby mieszkac, to nie, zreszta sama go tu nie ciagne, bo wiem jacy sa Polacy, troche nietolerancyjni i jeszcze wiele musza sie dowiedziec o innych kulturach i ze wogole Polska nie lezy w centrum swiata;), i w sumie ich nie winie, ich kraj, maja do tego prawo, my mieszkamy w Anglii i tu mozemy byc poprostu soba:) Nikogo to nie dziwi (poza Polakami ktorzy tu siedza, uwierz mi, to moze tylko przeszkadzac Polakom) ze Polka z Algierczykiem i SZCZESLIWI:) No ale tacy sa ludzie!
Polka1
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Karolina » 08 Lis 2009, 17:22

w pl, maz alg, mieszka tu juz 12 lat, wiec zdarzyl sie przyzwczaic, chcoiaz nie jest zauroczony polska i polakami. mieszka tu bo ma prace, tak wyszlo, ze nei wyszio :D w innym kraju
Awatar użytkownika
Karolina
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Polka1 » 08 Lis 2009, 17:08

A Ty Karolina gdzie obecnie mieszkasz? W Polsce?Z mezem? Twoj maz Algierczyk, rozumiem, tak? I jak mu sie u nas w naszym pieknym kraju podoba? ;)
Polka1
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Polka1 » 08 Lis 2009, 17:05

Hmmm...szkoda ze nie slychac nic od tych Polek, co tam mieszkaja, my sobie mozemy co najwyzej pogdybac i powyobrazac, jak sie tam mieszka.
A wiec nasza wiedza w tej kwestiii pozostaje zerowa:(
Polka1
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Karolina » 08 Lis 2009, 16:42

znaczy wiesz, jelsi chdozi o ich rozpad malz. to nie chodzilo o miejsce a o czlowieka-on tutaj nawet jak jeszcze mieszkali to nei zachowywal sie tak jak powinien maz i ojciec-taki egzemplarz po prostu :D

a ta cala pani dorotka z ambasady? :D tez tam mieszka i to dosc dlugo

a w ogole przypomnialo mi sie, ze sasiadami mojego meza bylo wlasnie polsko algierskei malzenstwo. i to juz ona tam mieszkala kiedy maz byl nastolatkiem, wiec ho hi-ponad pewnie 20 lat.
Awatar użytkownika
Karolina
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Polka1 » 08 Lis 2009, 16:32

Hej Karolina, dzieki za piszesz:) Polka od 10 lat w Algierii mowisz, szkoda ze juz po rozwodzie z mezem, malo optymistycznie mnie to nastawia. Ja jak juz sie z kims wiaze, to mam nadzieje ze to bedzie trwalo. Wiesz, czasem mysle, ze taki zwiazek w obcym kraju moze tworzyc problemy miedzy malzonkami, jedna ze stron musiala wiele poswiecic i moze zle sie odnajdywac w obcym kraju, pewno przez jakis czas zaciskala zeby, ze wszystko OK, ale wiesz, wkoncu nie wytrzymala, moglo tak byc, nie mowie ze w przypadku akurat tej wlasnie Polki, to moze sie przytrafic kazdemu, kto zyje w obcym kraju, gdzie musi sie caly czas naginac do obcych regul, zwyczajow, zachowan, moze byc ciezko. W imie milosci do ukochanej osoby mozna sie nagiac i pojsc na pewne kompromisy, ale jezeli ktos sie tylko nagina i cale zycie staje sie kompromisem - to mysle ze wiele kobiet moze po prostu nie wytrzymac takiej presji.
Swoja droga mowisz, ze slyszalas od tych Polek,ze da sie tam zyc, a wiec dobre chociaz to:)
Polka1
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Karolina » 08 Lis 2009, 16:14

ja znam 3 polki mieszkajace w algierii, dwie w algierze a trzecia w innym miscie-nie pameitam gdzie
wiem,ze te mieszkaajce w algierze nie czuja sie nieszczesliwe, oczywiscie widza i minusy i plusy, ale da sie tam zyc...przynajmniej im
jedna mieszka tam juz b. dlugo-ponad 10 lat. ostatnio byla w pl zalatwic jakies sprawy i poweidzialaby, ze nie chce wracac. nei jest muzulmanka, a nawet rozwiodla sie ze swoim mezem, ale mimo to zostala tam. ma prace, znajome, rodzine-tutaj nie ma juz nikogo
Awatar użytkownika
Karolina
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Polka1 » 08 Lis 2009, 16:06

Hej! To jest bardzo dobry temat, tez szukam Polek, ktore byly na tyle odwazne, ze sie na to porwaly:) Jak wiadomo, jest to piekielnie trudna decyzja zyciowa, bardzo mnie ciekawi, czy ktoras z Was sie na to zdecydowala i jak jej sie teraz mieszka w Algierii? Jakie sa plusy i minusy takiej decyzji? Jak Wam sie udalo przyzwyczaic do nowej rzeczywistosci? Czy ktoras z Was, ktora tam mieszka, nie chciala by sie podzielic z nami swoimi przezyciami i doswiadczeniami?
Ja sama wlasnie stoje przed tym wyzwaniem, i jest mi bardzo trudno powziac jakakolwiek decyzje. Czesto sie zastanawiam - czy tam sie wogole da zyc, nam Europejkom, Polkom, kobietom wyzwolonym, wyedukowanym, aktywnym, wychowanym w kulturze zachodniej, gdzie po ulicach nikt sie ne boi chodzic, po zakupy w kazdej chwili moge wyskoczyc sama z domu, nie czekajac na meza jak wroci z pracy i mnie podwiezie, my kobiety Europejki przyzwyczajone do niezaleznosci, do swobody, czy my potrafimy sie przestawic na inny tryb zycia, na dostowanie do innych, do podporzadkowania absolutne innych regulom? Czy ktos umie na te pytania odpowiedziec? dla wielkiej milosci jest sie w stanie wiele zrobic (ktos powie WSZYSTKO), ale czy kosztem samej siebie?
Zachecam do dyskusji i jestem ciekawa jak Wy to odczuwacie:)
Polka1
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez czikita » 05 Lis 2009, 12:23

Wiem Sharifa, wiem, zaglądam na tego bloga też  ;)  Ale ciekawiło mni eczy któreś z forumowiczek tam pomieszkują  :P
http://www.chiquita.eu/pl/pl   xD  "Owocowa przyjemność" :D
http://www.youtube.com/watch?v=eoH_GrYI ... re=related
"To catch me you must be fast. To understand me you must be smart. But to be me, you must be kidding!"
Awatar użytkownika
czikita
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Wbrew pozorom psy du-pami tu nie szczekają - Chełm :):)

Postprzez Sharifa » 05 Lis 2009, 09:14

sa http://algierskieklimaty.blogspot.com/ ale nie wiem czy na arabie zagladaja  ;)
Awatar użytkownika
Sharifa
Moderator
Moderator

Postprzez czikita » 04 Lis 2009, 23:27

Nieeee nieeee  ;D tak pytam z ciekawości, czy sa jakieś odważne które porwały się na to  ;)
"To catch me you must be fast. To understand me you must be smart. But to be me, you must be kidding!"
Awatar użytkownika
czikita
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez caramel » 04 Lis 2009, 23:25

:D czyżby zmiana planów, albo wyjście awaryjne i plan xyz :P ???
Image
Awatar użytkownika
caramel
Uzależniony
Uzależniony

Życie Polek, które mieszkają w Algierii na stałe.

Postprzez czikita » 04 Lis 2009, 23:12

Są tu takie?  ;) może przybliżą nam jak się wam tam mieszka  ;)
Awatar użytkownika
czikita
Uzależniony
Uzależniony

Poprzednia

Wróć do Kraje Maghrebu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość