Ślub z Marokańczykiem

W tym dziale znajdziesz informacje o Tunezji, Maroku i Algierii.

Odp: Ślub z Marokańczykiem

Postprzez caramel » 28 Paź 2009, 11:59

Najat napisał(a):Hello,
Ja brałam ślub w Maroku w pażdzierniku. Uprzedzam, że dokumentów do złożenia jest wiele, ale ostateczna ich ilość zależy od adoula i miejscowego sądu. Dla przykładu podam, że wykaz tych dokumentów był różny w Rabacie i w Fezie, w którym braliśmy ślub. A oto wykaz:

1) Odpis zupełny aktu urodzenia
2) zaświadczenie o zdolności do zawarcia związku małżeńskiego
3) Zaświadczenie o niekaralności wydane przez polski sąd - z tym dokumentem należy udać się następnie do Ministerstwa Sprawiedliwości w celu wydania innego dokumentu - zaświadczenia o niekaralności na terenie Królestwa Maroka
4) Zaświadczenie o wyznawanej religii (muzułmanin może pojąć za żonę tylko przedstawicielką judaizmu, chrześcijaństwa lub islamu; nie jest możliwe zawarcie małżeństwa z ateistką; kobieta muzułmańska nie może natomiast poślubić innego mężczyzny niż muzułmanina) - w przypadku chrześcijanki będzie to świadectwo chrztu
5) zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu lub uzyskiwanym dochodzie z działalności gospodarczej
6) kserokopia paszportu
7) kserokopia dowodu osobistego
8) kserokopia pierwszego i ostatniego wjazdu do Maroka
9) zaświadczenie od lekarza ogólnego o dobrym stanie zdrowia i braku chorób zakaźnych
10) zaświadczenie od ginekologa o braku ciąży
11) poświadczenie o obywatelstwie polskim - wydają je w Polsce urzędy wojewódzkie
12) 4 zdjęcia
dla mężczyzny (Marokańczyka) dodatkowo poświadczenie zameldowania pod danym adresem
U adoula (miejscowy notariusz znający prawo islamskie) lub już w sądzie rodzinnym należy wypełnić formularz o chęci zawarcia ślubu mieszanego (mariage mixte) i złożyć komplet dokumentów. Należy też udać się na komisariat policji w celu przesłuchania - policjant spisuje protokół pytając o dane osobowe przyszłych małżonków, członków ich rodzin, ich wykształcenie, stan aktywności zawodowej, itd. Na podstawie świstka wydanego przez komisariat idzie się do Prefektury Policji na wywiad. Jeśli wszystko jest ok, otrzymujecie zgodę na małżeństwo. Potem ostatnim etapem jest już uzyskanie zgody sędziego. Gdy jest zgoda, można umówić się z adoulem na podpisanie aktu małżeństwa w jego gabinecie lub w domu/inny miejscu - na przykład w sali, w której odbędzie się przyjęcie dla gości.
Aha, dobrze jest posiadać tłumaczenia wszystkich wyżej wymienionych dokumentów oprócz zaświadczenia o zdolności do zawarcia związku małżeńskiego, bo na podstawie dokumentu z polskiego USC ambasada wyda Wam "wymiennik", który akceptują władze marokańskie - będzie on po francusku. Poza tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych wymaga uwierzytelnienia pewnych dokumentów przez Ambasadę Polską. Niestety nie pamiętam już, które to były (jeśli będziesz zainteresowana dopytam męża).
Od pewnego czasu istnieje w Maroku możliwość zastrzeżenia  sobie przez przyszłą żonę w kontrakcie ślubnym, iż nie akceptuje drugiej (i kolejnej) żony męża w przypadku, gdy ten chciałby pojąć za żonę następną kobietę. W takim wypadku żona niejako "automatycznie" ma prawo do rozwodu. W każdym innym wypadku mąż musi uzyskać zgodę na drugi ożenek. Nie może zawrzeć drugiego małżeństwa bez zgody pierwszej żony, ale tak naprawdę może się wtedy z pierwszą rozwieść. Warunkiem zawarcia małżeństwa jest również ustalenie wysokości daru ślubnego, który ma ofiarować narzeczony narzeczonej jeszcze przed zawarciem związku małżeńskiego. Może to być cokolwiek: pieniądze, biżuteria, itp, jednakże wartość powinna zostać zapisana w kontrakcie. Jeśli potencjalnych małżonek nie należy do osób majętnych, może być to być naprawdę symboliczny "prezent", ale musi być.
Ojejku, strasznie się rozpisałam. Aha, no i oczywiście wszystkie dokumenty przywiezione z Polski nie mogą być starsze niż 3 miesiące.
Moim zdaniem w Polsce nie jest to aż tak skomplikowane. Z tego co wiem należy stawić się w USC na 31 dni przed planowaną datą ślubu wraz z potrzebnymi dokumentami, których nie jest dużo. Tak czy tak, każde z Was powinno akt ślubu umiejscowić - dla Ciebie w Polsce nie ma chyba stricte podanego terminu do kiedy, natomiast gdybyście zawierali małżeństwo w RP, to Twój mąż musi je zarejestrować do miesiąca czasu w swoim kraju (być może jest również możliwość załatwienia tego przez Ambasadę Maroka w Warszawie, ale tego nie jestem pewna).
Pozdrawiam serdecznie,
Najat

Tu masz post kilka stron wcześniej z wątku Ślub z Marokańczykiem, gdyby nas wycieli i przenieśli  :P

offtop o ciazy przenioslam do zon Marokanczykow http://www.arabia.pl/smf/index.php?topic=2597.0 Moderator  8)
Ostatnio edytowany przez Sharifa, 28 Paź 2009, 20:01, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
caramel
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Dorot.A » 27 Paź 2009, 20:30

bardziej bylam zajeta w poszukiwaniu mojego Jamala w srod tlumu  ;D ;D ;D <3
[glow=red,2,300]  G a l a t a S a r a y  Ş a m p i y o n  [/glow]
Awatar użytkownika
Dorot.A
Pisarz
Pisarz

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Dorot.A » 27 Paź 2009, 20:28

z bratem bylam, nie zwrocilam uwagi na to co robil przy kontrolce  :-\
Awatar użytkownika
Dorot.A
Pisarz
Pisarz

Postprzez caramel » 27 Paź 2009, 20:24

star napisał(a):
Dorot.A napisał(a):a jeszcze takie pytanie  :) czy do Maroka potrzebna jest wiza?  :P
mam polski i turecki paszport, na turecki chyba trzeba wize, a jak jest z polskim??  ???

Piszesz pare postów wstecz, że byłas w Maroku cale wakacje a teraz czy potrzebna jest wiza i czy się za nią płaci  ???
No comment

No w sumie teraz mnie to zaciekawiło również  ;D
Image
Awatar użytkownika
caramel
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez star » 27 Paź 2009, 20:20

Dorot.A napisał(a):a jeszcze takie pytanie  :) czy do Maroka potrzebna jest wiza?  :P
mam polski i turecki paszport, na turecki chyba trzeba wize, a jak jest z polskim??  ???

Piszesz pare postów wstecz, że byłas w Maroku cale wakacje a teraz czy potrzebna jest wiza i czy się za nią płaci  ???
No comment
star
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez Sharifa » 27 Paź 2009, 20:09

Nie ma wizy nie placisz nic, nooo chyba ze zapyytasz to pewnie chetnie przyjma naciagajac niezorientowana  ;D po prostu wjezdzasz na paszport tak jak do Wielkiej Brytanii na przyklad.
Awatar użytkownika
Sharifa
Moderator
Moderator

Postprzez Dorot.A » 27 Paź 2009, 19:37

a jeszcze ten....  ;D (kto pyta nie bladzi!)

jak wjezdzam do Maroka na 90 dni, przy wjezdzie mam cos zaplacic ?

(((bo np wiza turystyczna na miesiac do turcji kosztuje 30 euro)))

to tez cos na takiej zasadzie?  :)
Awatar użytkownika
Dorot.A
Pisarz
Pisarz

Postprzez caramel » 27 Paź 2009, 19:13

Dorot.A napisał(a):kamień spadł z serca  ;D ;D dziękuję!!!!  :-*

A proszę cię bardzo  ;)
Image
Awatar użytkownika
caramel
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Dorot.A » 27 Paź 2009, 18:59

kamień spadł z serca  ;D ;D dziękuję!!!!  :-*
Awatar użytkownika
Dorot.A
Pisarz
Pisarz

Postprzez caramel » 27 Paź 2009, 18:44

Kochana z PL paszportem na 90 dni bez wizy wjedziesz do Maroka  8)
Image
Awatar użytkownika
caramel
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Dorot.A » 27 Paź 2009, 18:32

a jeszcze takie pytanie  :) czy do Maroka potrzebna jest wiza?  :P
Awatar użytkownika
Dorot.A
Pisarz
Pisarz

Postprzez czikita » 27 Paź 2009, 01:04

Ode mnie np rządają zaświadczenia, co robię w życiu, w moim przypadku ze studiów  ;)
http://www.chiquita.eu/pl/pl&nbsp;  xD  "Owocowa przyjemność" :D
http://www.youtube.com/watch?v=eoH_GrYI ... re=related
"To catch me you must be fast. To understand me you must be smart. But to be me, you must be kidding!"
Awatar użytkownika
czikita
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Wbrew pozorom psy du-pami tu nie szczekają - Chełm :):)

Postprzez Dorot.A » 27 Paź 2009, 00:02

serdecznie dziękuję za pomoc!  :) :) :) :)
Awatar użytkownika
Dorot.A
Pisarz
Pisarz

Postprzez caramel » 26 Paź 2009, 23:29

Hej - witamy na forum  ;) To ty młodziutka jeszcze jesteś - 18 lat  ;)

Ogólnie to ja polecam Ci lekturę działu Kraje Maghrebu http://www.arabia.pl/smf/http://arabia.pl/forum/viewforum.php?f=2.0 Tam znajdziesz wiele na temat dręczących Cię pytań o związek z Marokańczykiem, sam kraj, ale też co i gdzie można załatwić, ile to trwa i czego się będziesz musiała spodziewać, czyli potyczki urzędnicze all inclusive  8)  ;)

Co do samego ślubu - masz 18 lat i możesz sobie teraz szaleć małżeńsko tutaj czy za cieśnią. Kwestia dochodów nie jest istotna - przy ślubie to nie jest czy się mylę??? W sumie nikogo nie obchodzi ile zarabiasz jak bierzesz ślub - no może wybranka, ale to inny przypadek. Dziewczyny nie raz, ale i ostatnio pisały o tym jak to jest się hajtac w Maroku, ale też gdzie i co trzeba załatwić. Ciebie obowiązuje to samo co je, a nawet nie tylko odnośnie do Maroka, bo pewne zaświadczenia to wszędzie to samo. Warto by pomyśleć o kontrakcie i zatem:

Żonki marokańczyków i inne w związkach http://www.arabia.pl/smf/index.php?topic=2597.0
i tu coś http://www.arabia.pl/smf/index.php?topic=1576.0
i oczywiście to, bo też powinnaś na to zwrócić uwagę  ;) http://www.arabia.pl/smf/index.php?topic=8481.0
tu o ślubie z Marokańczykiem http://www.arabia.pl/smf/index.php?topic=1217.0
tu o kontrakcie  :P http://www.arabia.pl/smf/index.php?topic=120.0

;)
Image
Awatar użytkownika
caramel
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Dorot.A » 26 Paź 2009, 22:44

Witam Panie :)
Mam na imię Dorota :) W zeszłym roku poznałam przecudownego Marokańczyka. Studiował ostatni rok prawa w Polsce. Byliśmy ze sobą cały czas :)
Ale po studiach on wrócił do Maroka :( starał się o ponowną wizę do Polski ale za każdym razem była odmowa...
Byłam w Maroku na całe wakacje. Postanowiliśmy się pobrać, Rodzice nie mają nic przeciwko...
Mam 18 lat, i nie pracuję, czy w związku z moim wiekiem nie będzie problemu do zebrania potrzebnych dokumentów? Bardzo proszę o pomoc.
Jestem gotowa tam lecieć w każdej chwili. Lecz w tych dokumentach się gubię, w tym forum też. Jeśli taki wątek już był to przepraszam.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dorot.A
Pisarz
Pisarz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kraje Maghrebu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość