Ślub z Marokańczykiem

W tym dziale znajdziesz informacje o Tunezji, Maroku i Algierii.

Re: Ślub z Marokańczykiem

Postprzez noemi » 16 Gru 2011, 07:52

Dziewczyny bardzo prosze o jakies ciekawostki dotyczace maroka gdyz jestem zywo zainteresowana tym krajem. Prosze o ciekawe linki, i jakies ciekawostki. Bardzo dziekuje
Awatar użytkownika
noemi
Pisarz
Pisarz

Postprzez scherii » 09 Gru 2011, 09:49

Duzo zalezy od miasta w ktorym odbedzie sie slub bo wiem, ze w nie duzym odstepie czasu ze znajoma bralismy slub w maroku i szczerze to ona nie potrzebowala tyle dokumentow co ja plus ona dostala dwa akty malzenstwa oryginalne bo tam wiedzieli ze jeden zostanie zabrany w polskim USC. Ja drugiego aktu nie dostalam bo "wydaje sie tylko jeden akt malzenstwa" i mielismy duze problemy przez to ze w USC zabrano mi ten jedyny akt oryginalny wiec na prawde duzo zalezy od miejsca i addulla
scherii
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Miejscowość: Bieszczady, Zgorzelec

Postprzez joaska2116 » 09 Gru 2011, 09:28

Aniu Gratuluję!! :-* Wszystkiego dobrego

Mam nadzieję, że wystarcz tylko to zaświadczenie do zawarcia związku małżeńskiego poza granicami polski i ten paszport bo wiadomo różni są ludzie. Jak powiedzą, że niestety muszę mieć osobno taki papierek to się rozpłacze.
W takim razie mam już komplet dokumentów!!!!!!!!! :D
Awatar użytkownika
joaska2116
Newbie

Postprzez Anna.Raf » 08 Gru 2011, 22:47

Hej joaska2116 jestem wlasnie w Maroku kilka godzin temu podpisalismy dokumenty slubne, tak wiec jesli chodzi o zaswiadczenie o obywatelstwie ja takiego nie mialam na zaswiadczeniu z USC tym ze mozesz wyjsc za maz jest informacja o obywatelstwie plus paszport oczywiscie. pozdrawiam
Anna.Raf
Newbie

Postprzez noemi » 08 Gru 2011, 21:44

Od jakiegos czasu zywo interesuje sie Marokiem. Wszystko co z nim zwiazne. Prosze podac mi jakies linki watkow /nie moge znalesc/ jesli ktos moze, bo nie wiem ktory watek do tego jest odpowiedni.Dziekuje
Awatar użytkownika
noemi
Pisarz
Pisarz

Postprzez scherii » 08 Gru 2011, 18:01

Odpowiedni dla twojego miejsca zamieszkania Urzad wojewodzki wyda ci to zaswiadczenie
scherii
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Miejscowość: Bieszczady, Zgorzelec

Postprzez joaska2116 » 08 Gru 2011, 14:29

hej dziewczyny.
Mam pytanie odnośnie zaświadczenie o obywatelstwie.
W moim mieście nie wydają takich zaświadczeń i powiedzieli, że Warszawa się zajmuje takimi sprawami więc zadzwoniłam
do Warszawy a tam mi powiedzieli, że takich oświadczeń oni nie wydają.
Co mam robić? czy paszport wystarczy ?
Awatar użytkownika
joaska2116
Newbie

Postprzez Asija » 25 Lis 2011, 21:03

asiya77 napisał(a):Nikosia84 dzieki za PW, wszystkie informacje sa skarbem w tej chwili. Jest duzo tego, a poza slubem bedziemy mieli przyjecie w ten sam dzien wiec organizowanie wszyskiego doprowadze mnie juz do zawrotu glowy haha Ja jade i on do Maroka naprzod, potem moi rodzice przyjada z kanady na tydzien przed slubem i moja ciocia z polski, jego siostra z mezem z USA tez beda, wiec potrzebne nam sa daty dla nich na kiedy bilety kupic itd. lol A w Maroku planowac sie nie da, wszystko w rekach Boga :)

hej asiya77 a można zapytać kiedy bierzecie ślub i gdzie? :)
Pytam bo i mnie to wkrótce czeka inshallah i jakby coś to będę miała kogo o info prosić ;)
Asija
Newbie

Postprzez asiya77 » 22 Lis 2011, 03:03

Nikosia84 dzieki za PW, wszystkie informacje sa skarbem w tej chwili. Jest duzo tego, a poza slubem bedziemy mieli przyjecie w ten sam dzien wiec organizowanie wszyskiego doprowadze mnie juz do zawrotu glowy haha Ja jade i on do Maroka naprzod, potem moi rodzice przyjada z kanady na tydzien przed slubem i moja ciocia z polski, jego siostra z mezem z USA tez beda, wiec potrzebne nam sa daty dla nich na kiedy bilety kupic itd. lol A w Maroku planowac sie nie da, wszystko w rekach Boga :)
asiya77
Newbie

Postprzez Nikosia84 » 21 Lis 2011, 20:55

Wiesz co jeśli chodzi o lekarza to byłam u lekarza rodzinnego mojego męża, a z tego co wiem to dla każdej "dzielnicy" jest inna przychodnia, więc nawet jak bym pamiętała dane tego lekarza to i tak cię nie przyjmie. :)
Nikosia84
Pisarz
Pisarz

Miejscowość: Myślami z moim Habibi

Postprzez asiya77 » 21 Lis 2011, 19:04

Nikosia84 napisał(a):Też brałam ślub w Maroku, a dokładniej w Rabacie i żadnego zaświadczenia o pracy, dochodach czy obywatelstwie nie potrzebowałam.
Nie miałam też żadnego zaśw od ginekologa, do lekarza szłam w Maroku ale tylko do ogólnego, który zresztą nawet mnie nie badał ni nic heh .

W Polsce wyrabiałam tylko: akt urodzenia- europejski, skrócony, zaśw o zdolności do zawarcia związku małżeńskiego za granicą, zaśw o niekaralności.

Ale potwierdzam rady Shafiry że każdy adul ma inne wymagania, nawet co do tłumaczeń. Ja miałam tłumaczone na francuski, a wiem ze niektórzy tylko na arabski chcą.

Nikosia84 U lekarza tez bylas w Rabacie? mogla bys mi podac imie lekarza to juz bede wiedziala gdzie moge isc na te badania. Dzieki :)
asiya77
Newbie

Postprzez asiya77 » 21 Lis 2011, 18:58

wiem ze czasami na policji trwa dlugo ale to jest nasz najmniejszy problem, dlatego ze moj przyszly maz jest policjantem, jego brat, i jego ojciec jest instruktorem w policyjnej akademii w Maroku, wiec te dokumenty z policji dostaniemy w mgnieniu oka, ale ta cala reszta jak dlugo, co trwa najdluzej.
asiya77
Newbie

Postprzez asiya77 » 21 Lis 2011, 18:53

Prosze o pomoc! Jak dlugo trwa zalatwianie wszystkich documentow w Maoko do slubu???? Czy jest mozliwe zalatwienie wszystkiego w tydzien? Nie moge za duzo urlopu brac no i nie moge dwa razy jechac. Moj przyszly maz mieszka w Emiratach ale slub bierzemy w Maroku bo w emiratach nie mozemy bo ja nie mam tam stalego pobytu. Prosze o informacje. Serdeczne dzieki!
asiya77
Newbie

Postprzez anuska_61 » 11 Paź 2011, 12:25

hejka!
szukam kontaktu z dziewczynami, które w ostatnim czasie wyszły za mąż za Marokańczyka w Maroku :)
i byłyby na bieżąco z tą całą biurokracją i papierologią ślubno - kontraktową (co, gdzie, za jaką cenę, i jak długo trwa???).
Jakąś wiedzę w temacie mam :P, ale szczerze to marzę o poznaniu osoby, która by mi to po prostu krok po kroku wyłożyła, co i jak się załatwia, no i co najważniejsze, jak się to w czasie rozkłada, bo będzie tylko lipiec, żeby wszystkiego dopełnić.
dzięki za uwagę :P i czekam na jakowy odzew :)
pozdrówki
anuska_61
Newbie

Postprzez Aaisha » 10 Paź 2011, 22:48

Czesc

Szukam dziewczyn ktore wyszly, za marokanczykow albo maja taki zamiar, ale mieszkaja w Polsce. My z mezem jestesmy z woj. podlaskiego ale do Warszawy nie mamy daleko. Zalezy mi na tym bo maz ostatnio narzeka na brak znajomosci i czuje sie nieco wyobcowany w Lomzy. Tak wiec jesli....prosze o kontakt
Aaisha
Newbie

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kraje Maghrebu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość