W jaki sposob zdobyc akt urodzenia meza (Egipcjanina)? Potrzebny do rozwodu w PL

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o prawie muzułmańskim, prawie w krajach arabskich i jakimkolwiek innym prawie.

Odp: W jaki sposob zdobyc akt urodzenia meza (Egipcjanina)? Potrzebny do rozwodu w PL

Postprzez AMEERA » 29 Sty 2010, 02:16

.. jak przeczytasz w podanym przeze mnie linku jest jeszcze inna podstawa rozwodu, a mianowicie - desertion for a period of at least two years - co ni mniej ni wiecej oznacza porzucenie wspolmalzonka na okres conajmniej 2 lat - i moim zdaniem Twoja sytuacja W PELNI pod ten powod podchodzi ..

http://www.direct.gov.uk/en/Parents/Fam ... DG_4002976

.. poza tym przeczytasz, ze wcale nie musisz brac adwokata, ect. ..  ;)
Awatar użytkownika
AMEERA
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Manchester

Odp: W jaki sposob zdobyc akt urodzenia meza (Egipcjanina)? Potrzebny do rozwodu w PL

Postprzez Karolina » 28 Sty 2010, 18:48

ja po raz kolejny polecam dowiedziec sie u zrodla gdzie ile kosztuej taka "przyjemnosc"
Awatar użytkownika
Karolina
Uzależniony
Uzależniony

Miejscowość: Warszawa

Postprzez gemelli » 27 Sty 2010, 21:52

Ale jesli zadna z nas nie brała rozwodu w ogole/lub nie brała go w Anglii to jak mamy Ci napisac o kosztach. Poza tym nie przewidzisz wszystkich kosztów. A znajomych nie masz w UK, ktorzy dowiedzieliby sie ile +/- kosztuje rozwod w UK?
gemelli
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez nenynka » 27 Sty 2010, 21:19

No wlasnie tu sie probuje dowiedziec ile to moze mnie kosztowac w Anglii bo nie stac mnie na kilkakrotne loty w te i wewte. Zarabiam mniej niz 2 tys a splacam 500 zl kredytu miesiecznie, i juz sama oplata wstepna w UK (300 zl) bedzie dla mnie sporym obciazeniem.
enynka 27
nenynka
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez gemelli » 27 Sty 2010, 20:55

Nenynka, ale Ty uwielbiasz utrudniac trudne juz sytuacje. Rany dziewczyno Ty mieszkasz w Polsce, on w UK. Na co on sie nie zgodzi? Ile razy byl w Polsce aby mozna bylo to uznac za pożycie  ::) Wiec na co on moglby sie ewentualnie nie godzic ......Wez Ty dziewczyno sie w garsc, otrzep sie po tym zwiazku. Nie Ty pierwsza i nie ostatnia, ktora wchodzi w zwiazek malzenski bez przyszlosci, nie Ty pierwsza, ktora bedzie sie rozwodzic. Jedz Ty do tej Anglii i na miejscu zacznij pytac i zalatwiac sprawy. A jak bedzie potzreba udowadniania, ze wasze malzenstwo jest fikcja to dopiero bedziesz sie zastanawiac nad tym faktem. Pierwszy krok to zlozenie pozwu w UK.
gemelli
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez nenynka » 27 Sty 2010, 20:17

Nie mam niestety swiadkow:(  Nie orientujecie sie czy w UK podczas rozwodu zawsze trzeba miec prawnika? To znacznie zwieksza koszty:((
enynka 27
nenynka
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez Gule Gule » 27 Sty 2010, 20:13

nenynka napisał(a):U mnie jest ponad dwuletnia seperacja ale niestety on pewnie sie nie zgodzi, wiec boje sie ze moze sie ciagnac sprawa. Zastanawiam sie tez w jaki sposob mozna udowodnic w sadzie ze malzonek mial stosunki seksualne pozamalzenskie. Moj mial (jestem pewna, czyli druga podstawa do rozwodu) ale niby jak mam to udowodnic ???
Na całym świecie wygląda to tak samo - świadkowie, którzy ich widywali w niedwuznacznych sytuacjach, albo jak byś go nakryła z inną, czasem ludzie się z tym nie kryją i opowiadają ze maja romans - tak wiec tylko świadkowie, nie ma innej metody..

W Polsce niby jest prościej - całkowity brak pożycia + niezgodność charakterów, mąż arab można by coś podkolorować o `tyranie` i po sprawie.. Tylko ten akt urodzenia, to umiejscowienie i po drodze pewnie jeszcze masa innych kłód pod nogi..
Image Bee.. Bee..
Awatar użytkownika
Gule Gule
Moderator
Moderator

Postprzez nenynka » 27 Sty 2010, 19:45

Wlasnie weszlam na jeden z linkow, ktory podala Ameera i zeby dostac rozwod w UK trzba miec jedna z pieciu podstaw do rozwodu:

nierozsadne zachowanie
seperacja dwuletnia (jesli obie strony sie zgadzaja)
seperacja 5 letnia (jesli tylkojedna str chce rozwodu)
zdrada malzenska
opuszczenie wspolmalzonka na conajmniej 5 lat

U mnie jest ponad dwuletnia seperacja ale niestety on pewnie sie nie zgodzi, wiec boje sie ze moze sie ciagnac sprawa. Zastanawiam sie tez w jaki sposob mozna udowodnic w sadzie ze malzonek mial stosunki seksualne pozamalzenskie. Moj mial (jestem pewna, czyli druga podstawa do rozwodu) ale niby jak mam to udowodnic ???
enynka 27
nenynka
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez nenynka » 27 Sty 2010, 19:28

Ameero - skoro mowisz ze w UK szybciej bedzie to moze warto sprobowac... Tylko zastanawiam sie czy musialabym byc na kazdej rozprawie? Nie da sie tego zalatwic zaocznie jakos?  Wolalabym sie nie spotykac z ex,  tym rozwodem prawdopodobnie spieprze mu szanse na obywatelstwo. W Polsce przeraza mnie wizja chodzenia po urzedach i biurokracji:(  Czy w uk moge nie dostac rozwodu jesli on sie nie zgodzi?
enynka 27
nenynka
Stały użytkownik
Stały użytkownik

Postprzez AMEERA » 27 Sty 2010, 04:12

malyna napisał(a):A ja pierwszy raz slysze o tym aby byl potrzebny do rozwodu akt urodzenia,w Australii sa gotowe aplikacje rozwodowe ktore trzeba wypelnic i wyslac do sadu a na sprawe nawet nie trzeba isc,powiadomienie o rozwodzie przychodzi po miesiacu do domu poczta. Poniewaz Au w dalszym ciagu jest pod Anglia wiec mysle ze wszystkie takie sprawy odbywaja sie w tych obydwu krajach podobnie. I tak jak Amera pisze wszystko jest dostepne na internecie

.. Malyna - akt urodzenia potrzebny jest w tym wypadku do legalizacji zwiazku malzenskiego, poniewaz akt malzenstwa wystawiony w UK nie zawiera wszystkich niezbednych informacji przewidzianych przepisami polskiego prawa wiec wpisujac go do polskich ksiag stanu cywilnego nalezy informacje te w oparciu o orginaly dokumentow uzupelnic ( a technicznie tak naprawde robia to osoby zatrudnione w USC ) .. to tak gwoli wyjasnienia ..  ;)
Awatar użytkownika
AMEERA
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez malyna » 27 Sty 2010, 04:00

A ja pierwszy raz slysze o tym aby byl potrzebny do rozwodu akt urodzenia,w Australii sa gotowe aplikacje rozwodowe ktore trzeba wypelnic i wyslac do sadu a na sprawe nawet nie trzeba isc,powiadomienie o rozwodzie przychodzi po miesiacu do domu poczta. Poniewaz Au w dalszym ciagu jest pod Anglia wiec mysle ze wszystkie takie sprawy odbywaja sie w tych obydwu krajach podobnie. I tak jak Amera pisze wszystko jest dostepne na internecie
malyna
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez AMEERA » 27 Sty 2010, 01:07

.. po pierwsze nie bardzo widze mozliwosc zdobycia LEGALNYMI drogami akt urodzenia meza, nawet za posrednictwem Ambasady Egiptu w Warszawie ( Ambasada RP w Kairze nie bardzo bedzie miala moc prawna by grzebac w ichniejszych rejestrach - o ile takowy wogole sie zavhowal, bo w wielu malych miejscowosciach do poznych lat 90-siatych sporzadzane byly odrecznie i wystarczyl maly pozar by nie moc odtworzyc aktow nie tylko urodzenia .. .. ) ..

.. po drugie rozumiem skad wynika potrzeba posiadania aktu urodzenia malzonka ale po co utrudniac sobie zycie i umiejscawiac malzenstwo a pozniej sie rozwodzic, skoro naprawde w miare szybko i nieporownywalnie taniej mozna zalatwic to w UK .. ..

.. po trzecie skoro juz od dluzszego czasu ma miejsce trwaly rozpad zwiazku nie widze powodu ( no moze oprocz faktu ze na Twoim "garbie" a raczej paszporcie moglby szanowny Pan w UK bazowac by obywatelstwo zdobyc .. ;) o ile jeszcze nie ma ..  ) by sprawy mialy sie tutaj w Krolestwie komplikowac ..

.. po czwarte - google nie gryza a Anglicy slynna z tego ze uwielbiaja ulatwiac sobie i petentom zycie umieszczaja tysiace ( czesto tez nie potrzebnych ;)) ) informacji na stronach oficjalnyc, tak tez jest w przypadku rozwodu .. ..

http://www.hmcourts-service.gov.uk/info ... /index.htm

http://www.family-lawfirm.co.uk/Divorce ... vorce.aspx

( i wiele wiele innych linkow )

.. po piate - nawet jesli udalo by Ci sie w jakis sposob uzyskac akt urodzenia meza, potwierdzic go w Ambasadzie Egiptu pozniej przetlumaczyc u Tlumacza przysieglego, po czym zalegalizowalabys fakt zawarcia mazenstwa po to tylko by przeprowadzic rozwod przed poslkim sadem, ect - nie bardzo rozumiem Drogie Panie skad wychodza Wam takie astronomiczne sumy .. wzorce pozwow rozwodowych sa dostepne na necie, mozna tez takowy uzyskac np. w studenckich  poradniach prawa czy fundacjach pomagajacym kobietom, fakt trzeba zlozyc oplate w wysokosci 600 zl. ale w przypadku gdy jest TRWALY ROZPAD ZWIAZKU, nie ma wspolnego majatku, dzieci, ect. i jest na to dowod w postaci iz malzonkowie od dluzszego juz czasu razem nie mieszkaja NIE WIDZE POTRZEBY BRANIA PAPUGI, bo wychodze z zalozenia ze KAZDY przecietnie inteligeny czlowiek jest w stanie stawic sie przed Sadem i wyslowic sie przed Sedzia, szczegolnie ze w tym przypadku chodzilo by o wyznaczenie kuratora dla nieobecnego malzonka i nic poza tym .. fakt ze moglo by sie troszke ciegnac, ale znam przypadki ze na dwoch rozprawach sie konczylo .. ..
Awatar użytkownika
AMEERA
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez Gule Gule » 26 Sty 2010, 21:45

Tu była mowa o rozwodzie w Polsce jak małżonek jest za granicą: http://www.arabia.pl/smf/index.php?topic=2042.msg142113 (4 str.) - może będzie i taniej, bo założenie sprawy to o ile się nie mylę ok. 600zł (+ prawnik) ale nie wiem czy szybciej - bo trzeba bedzie mu do UK doreczac korespondencje, a jak nie bedzie odbieral to bedzie znowu kłopot - no i nie wiem jak z tłumaczeniem tego co by ewentualnie pisał do sądu - tu by doszły jeszcze koszty tłumacza (ale pewności nie mam) proponuje zerknąć pod link który podałam i tak jak napisała Gemelli przeanalizować za i przeciw.
Image Bee.. Bee..
Awatar użytkownika
Gule Gule
Moderator
Moderator

Postprzez gemelli » 26 Sty 2010, 21:38

nenynka napisał(a):Ale przeciez jak sie nie zjawi to i tak  chyba dostane rozwod. Dlaczego mieliby go przeciagac, nie zalezy mi na orzekaniu o winie, nie mamy majatku, nie mamy dzieci, nie chcemy za zadne skarby ze soba byc (przynajmniej ja z nim).

Ale mąz jest strona w sprawie rozwodowej, a dokladnie pozwanym. W zwiazku z powyzszym ma prawo uczestniczyc w rozprawie, o ktorej musi byc powiadomiony. Oczywiscie mozna uzyskac rozwód bez pojawienia sie Twego meza w sadzie, tylko nie jestem pewna, czy zakonczy sie na jednej sprawie.
Ja nie pisalam o przeciaganiu sprawy. Napisalam, ze liczac koszty dotyczace legalizacji dokumentow w Polsce i umiejscowieniu aktu malzenstwa, tracisz czas i zwiekszasz koszty. Ja na poczatku zorientowalabym sie jak wyglada sprawa w Anglii. Byc moze tam tez nie bedziesz sie musiala pojawic, jesli bedziesz miala pelnomocnika.
gemelli
Uzależniony
Uzależniony

Postprzez nenynka » 26 Sty 2010, 21:06

Ale przeciez jak sie nie zjawi to i tak  chyba dostane rozwod. Dlaczego mieliby go przeciagac, nie zalezy mi na orzekaniu o winie, nie mamy majatku, nie mamy dzieci, nie chcemy za zadne skarby ze soba byc (przynajmniej ja z nim).
enynka 27
nenynka
Stały użytkownik
Stały użytkownik

PoprzedniaNastępna

Wróć do Prawo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości